Książka – prezent na dzień chłopaka

Zastanawiając się, jaki prezent na dzień chłopaka popularny będzie trafiony, warto pomyśleć o książce. Musi to być ciekawa książka, aby po jej przeczytaniu młody człowiek miał ochotę sięgnąć po kolejną. Lektury omawiane w szkole, przynajmniej niektóre, raczej zniechęcają do tego typu rozrywki, warto więc przemyśleć wybór.

“Przygoda w Greenglass House”

Książka Kate Milford wydaje się być interesującą propozycją dla młodszych nastolatków. Bohaterem jest dwunastoletni chłopak, Milo, który mieszka z rodzicami w zajeździe Greenglass House. Tak naprawdę, Milo jest dzieckiem adoptowanym. Swoich nowych rodziców chłopiec kocha, ale w jego sytuacji nie sposób nie myśleć o tych, którzy go porzucili. Nie to jest jednak głównym wątkiem powieści. Zajazd Greenglass House położony jest w górach, w mało zaludnionej okolicy. Praktycznie nie ma w nim gości, choć zbliża się Boże Narodzenie. Pewnego dnia jednak pojawia się gromadka ludzi. Każdy z nich przybył tu samotnie, Mila zastanawia jednak niezdrowe zainteresowanie gości domem i jego historią. Razem ze swoją koleżanką, Maddy, chłopiec usiłuje rozwiązać zagadkę domu, ginięcia różnych  przedmiotów po przybyciu gości. Akcja trzyma w napięciu, co młodym czytelnikom z pewnością przypadnie do gustu.

“Osobliwy dom pani Peregrine”

Debiutancka Książka Ransoma Riggsa jest propozycją dla trochę starszych nastolatków. Bohater, Jacob, ma 16 lat i jest introwertykiem marzącym o podróżach. Dużo czasu spędza z dziadkiem, który opowiada mu niesamowite historie ze swego dzieciństwa. Dziadek w czasie wojny mieszkał w sierocińcu na wyspie i miał bardzo dziwnych przyjaciół. Każde z dzieci posiadało jakąś supermoc, a opiekę nad nimi sprawowało Ptaszysko. Gdy dziadek Jacoba zmarł, chłopiec postanowił odwiedzić to niesamowite miejsce… I tutaj dopiero zaczyna się wielka przygoda, która na zawsze odmieni życie chłopca. Dobrze się tę książkę czyta, fabuła jest naprawdę interesująca. W książce znajdują się fotografie niesamowitych dzieci, wprowadzają one atmosferę tajemnicy, a chwilami nawet grozy.

Te dwie propozycje powinny zainteresować nastolatka, wydaje się, że to dobry pomysł na prezent na dzień chłopaka.