“Ostatni śnieg” Rafała Paczesia – książkowy prezent na Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka (obchodzony 30 września) zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić! Stanowi on świetną okazję do wyrażenia miłości, przyjaźni wobec chłopaka, brata, przyjaciela bądź jakiegokolwiek bliskiego młodego mężczyzny. Udany prezent powinien być dobrany z myślą o konkretnej osobie, dlatego też książki szczególnie dobrze sprawdzają się na upominek. Dla fanów mocnej, okraszonej gorzkim humorem powieści obyczajowej poleca się najnowszą powieść Rafała Paczesia Ostatni śnieg.

 

Czym jest Ostatni śnieg?

Najnowsza, bo mająca premierę 19 maja, powieść Rafała Paczesia Ostatni śnieg (wydawnictwo Agora) opowiada historię Roberta – typowego dwudziestojednolatka, studenta zaocznego, któremu skromne zarobki zapewnia praca w bezlitosnej branży gastronomicznej. Jego życie na tle industrialnego łódzkiego krajobrazu upływa dość przygnębiająco, a bohater nie może znaleźć oparcia ani w swojej przeszłości (traumy rodzinne), ani w teraźniejszości.

Pewien wieczór zmienia jednak wszystko. Jego stand-up w warszawskim lokalu zapoczątkowuje błyskotliwą karierę i ogromne pieniądze. Roberta pochłania kuszący, ale okrutny i bezlitosny świat show-biznesu.

Książka Paczesia to nie tylko udana próba uchwycenia rozczarowujących i destrukcyjnych realiów współczesnego kapitalizmu. Jest to świetnie skonstruowana opowieść o emocjach, tożsamości, traumach, sławie i nałogach, okraszona sporą dawką gorzkiego humoru. Intensywna, gęsta atmosfera sprawia, że Ostatni śnieg jest lekturą od której nie jest łatwo się oderwać!

Dla kogo najlepiej sprawdzi się Ostatni śnieg?

Ostatni śnieg to prezent idealny nie tylko dla wielbiciela twórczości Paczesia. To przede wszystkim propozycja dla tych, ceniących dobrą, zajmującą i trzymającą w napięciu prozę. Także osoby o zacięciu politycznym, socjologicznym i psychologicznym znajdą w Ostatnim śniegu coś dla siebie. Pacześ doskonale równoważy ekspozycję społecznego tła i realiów panujących w świecie powieści z indywidualnymi losami głównego bohatera – postaci wyraziście, ale i wiarygodnie zarysowanej.